Rakousko – Uherská monarchie

O nás

Oblastí našeho zájmu je Rakousko-Uherská monarchie v období od roku 1895 až do roku 1918. Převážně se zaměřujeme na oblast zemí koruny české.

Zabýváme se rekonstrukcí historických jednotek a jejich dobového života. Pravidelně se účastníme vojensko historických a pietních akci na území České republiky (Isonzo 1917 Třemošná u Plzně, Bloosdorf 1915 Mladějov atd.). Kromě praktické rekonstrukce se zabýváme i teoretickým bádáním v historických pramenech.

V popředí našeho zájmu je činnost císařsko královského četnického sboru na území monarchie, ale i nasazení polního četnictva na scéně Velké války. Nezapomínáme, ale ani na ostatní složky branné moci, které se vztahují k našemu regionu (IR Nr.88 Beroun, IR Nr.35 Plzeň, IR Nr.28 Praha, LIR Nr.7 Plzeň, LIR Nr. 8 Praha).

Rádi mezi sebou přivítáme nové lidi se zájmem nejen o Rakousko-Uherskou monarchii ale i četnictvo. Také uvítáme veškeré informace (fotografie, korespondence, deníky, drobnosti zapomenuté na půdách atd.), které se vztahují k našemu regionu v období Habsburské monarchie a pomohou nám vracet toto období z hlubokého zapomnění (někdy záměrného) našich dějin. Připomenout zapomenuté osudy našich předků, které žijí již jen jako pomníčky na návsích a náměstích s často nečitelnými nápisy.

 

Odkaz na stránky, které určitě zaujmou každého, kdo se zajímá o Velkou válku: http://velka.valka.cz/